1 2 3 4 5 30 / 43 POSTS

Këtë javë s’ka seancë të Kuvendit, shkak seanca ndaj Haradinajt

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj tha se me kërkesë të tij seancë plenare nuk do të ketë për këtë javë, për shkak të seancës gjyqësore n ...
Viti, I premton martesë 14 vjeçares, arrestohet një person (Video)

Viti, I premton martesë 14 vjeçares, arrestohet një person (Video)

A. Z. i lindur më 24.10.1990, nga Vitia është arrestuar nga policia dhe të njëjtit me urdhër të prokurorit i është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 o ...

8 vjet në NATO, Nishani: Shqipëria, tani një vend që prodhon siguri

Presidenti Bujar Nishani ka uruar 8 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, ku shprehet se nga një vend i konsumimit të sigurisë, vendi ynë tas ...

Kurdisjet skandaloze në futbollin kosovar, dëgjojeni bisedën e gjyqtarëve me Ismet Munishin (Video)

Kurdisjet në futbollin kosovar nuk kanë të ndalur. Dyshimet e qarta u regjistruan në javën që e lam pas ku ndeshjet Ferronikeli-Drenica dhe Besa-Tr ...
Haziri: Veprimtari Ilir Mustafa ambasador i Kosovës në Francë për dy dekada

Haziri: Veprimtari Ilir Mustafa ambasador i Kosovës në Francë për dy dekada

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Mustafa, me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit të ç ...
Ky do të jetë biznesi më i ri i Noizy-it (Foto)

Ky do të jetë biznesi më i ri i Noizy-it (Foto)

Reperi, Noizy, përpos sukseseve të tij në profesion, diçka të tillë po tenton ta bëjë edhe në bizenes. Pas hapjes së studios të re, reperi ka nisur ...

Dhjetëra të vrarë nga një sulm i dyshuar kimik në Siri

Nga një sulm i dyshuar kimik janë vrarë të paktën 35 persona në zonat e kontrolluara nga rebelët në veriperëndim të provicës siriane të Idlibit kanë t ...
Rrëfehet vëllai i të ndjerit Naser Makolli (Video)

Rrëfehet vëllai i të ndjerit Naser Makolli (Video)

Vëllai i të ndjerit Naser Makolli, i cili ndërroi jetë gjatë ditës së djeshme në Qendrën e Paraburgimit në Lipjan, foli për KALLXO.com për sëmundjen n ...
Tringa Rexhepi, lanson këngën ‘Spin’ në SoundCloud (Video)

Tringa Rexhepi, lanson këngën ‘Spin’ në SoundCloud (Video)

Emri i saj përcjellë vlerat e kombit tonë në mbarë botën. Artistja e re dhe e talentuar shqiptare, Tringa Rexhepi e cila jeton në Kanada ka publikuar ...

Ndryshojnë oraret e ndeshjeve të Champions League

Sezoni i Ligës së Kampionëve 2018/2019 do të sjellë disa ndryshime të mëdha jo vetëm në format, por dhe në orarin që do të luhen ndeshjet. Pjesëmar ...
1 2 3 4 5 30 / 43 POSTS