1 2 3 20 / 24 POSTS
Macet e ‘mençura’ kërkojnë ushqim duke i rënë ziles

Macet e ‘mençura’ kërkojnë ushqim duke i rënë ziles

Edhe pse pronarët e kafshëve shtëpiake shpesh tregojnë ndodhi me të cilat duan të dëshmojnë se macet janë më të mençura se qentë, ka pak prova shkenco ...
Loja ‘Tetris’ mund të përdoret edhe si terapi për … (Video)

Loja ‘Tetris’ mund të përdoret edhe si terapi për … (Video)

Tetris është një lojë mjaft e thjeshtë në të njëjtën kohë tejet imponuese. Qëllimi i kësaj loje është që të rreshtohen kubet në mënyrë që të përsht ...

Pa sheqer dhe pa pjekje: Ëmbëlsirën e shpejtë dhe të shëndetshme mund ta hani sa t’jua dojë qejfi! (Video)

Përbërësit: 300 g hurma, 200 g arra, 60 g kakao pluhur, 1 lugë ekstrakt vanilje, Ujë, Pak kripë. Për glazurë: 40 g kakao pluhur, Gjysmë ...
Duke ndejtur, amerikani i fiton 2 milion dollarë në vit (Video)

Duke ndejtur, amerikani i fiton 2 milion dollarë në vit (Video)

Michael Santana nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës fiton 2 milion dollarë çdo vit përmes video lojërave. https://www.youtube.com/watch?v=nDrxxnCF3 ...
Kostumi fluturues ‘Iron Man’ (Video)

Kostumi fluturues ‘Iron Man’ (Video)

Një britanik ka dizajnuar dhe krijuar kostumin fluturues të filmit ‘Iron Man’ – i cili funksionon mjaft mirë. Dizajnuar nga kompania teknologjike ‘ ...
Filma indianë keni parë… Por s’e dini pse këndojnë e vallëzojnë në film (Video)

Filma indianë keni parë… Por s’e dini pse këndojnë e vallëzojnë në film (Video)

Nëse keni shikuar filma nga ‘Bollywood-i’, është e pamundur të mos iu kenë rënë në sy skena vallëzimi edhe nëse ngjarja e filmit është tragjike apo ës ...

Dua Lipa ushtron boks (Video)

Krahas angazhimeve muzikore, Dua Lipa nuk i lë anash edhe aktivitetet fizike. Këngëtarja shqiptare me famë botore ka publikuar një video, në të cil ...

Morina: Hajvalia është hijeshia e kampionatit

Gjilani ka mposhtur Hajvalinë me rezultat të thellë 3-0. Skuadra mysafire u paraqit në këtë takim si gjithnjë me futbollist të rinj dhe tejet të ta ...
Valon Shehu i ‘shpallë’ luftë këngëtareve shqiptare

Valon Shehu i ‘shpallë’ luftë këngëtareve shqiptare

Këngëtari kosovar e ka thënë troç, kur është pyetur se cilët janë ata emra të cilët nuk e meritojnë të quhen kengëtarë. Valon Shehu, nuk ka hezitua ...

Bastiset zyra e prokurimit në QKUK

Zyra për media e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, njofton se drejtoria e përgjithshme e SHSKUK, në mëngjesin e sotëm, ka pranuar një informat ...
1 2 3 20 / 24 POSTS