1 2 3 4 10 / 32 POSTS

Përgjigjet e Serbisë për ‘fajësinë’ e Haradinajt, në Gjykatën franceze

Ministria serbe e Drejtësisë është përgjigjur në të gjitha pyetjet e Gjykatës franceze në Colmar për rastin Haradinaj, ka deklaruar sot ministrja serb ...

Mos e mashtroni veten, jeta është më e mirë kur konsumoni bukë

Buka është ushqim shumë i zakonshëm dhe shumë i shijshëm, por shumë njerëz ia kanë 'frikën'. Një studim i kryer së fundmi ka zbuluar se dy të pesta ...
Bari pa kamarierë (Video)

Bari pa kamarierë (Video)

Në vend të kamerierit, kafetë në Café X i bën dhe i shërben roboti. Kafeja porositet përmes një aplikacioni të veçantë, dhe nuk ka nevojë për pritje. ...

Kur aktori turk ia hedh valles me këngë shqipe (Video)

Dasma e ish –missit të Shqipërisë me aktorin turk në Beverly Hills të Amerikës bëri bujë të madhe mediatike. Edhe pse pothuasje gjithçka u pasqyrua me ...
Bleta në listën e specieve në zhdukje në SHBA (Video)

Bleta në listën e specieve në zhdukje në SHBA (Video)

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bleta është përfshirë zyrtarisht në listën e specieve në zhdukje. Insekti i vogël përveç mjaltit tejet të shënd ...
Nis hetimi ndaj thirrjeve për vrasjen e Erdoganit (Foto)

Nis hetimi ndaj thirrjeve për vrasjen e Erdoganit (Foto)

Prokurorët zviceranë kanë nisur një hetim ndaj një baneri që u shpalos gjatë një proteste në fundjavë në Bern, e i cili bënte thirrje për vrasjen e pr ...

Peshk me qiqra (leblebi) dhe domate

Kombinimi i peshqve me qiqra dhe domate, ofron një vakt të kompletuar dhe shumë të shëndetshëm. Për 4 persona nevojiten: 550 g qiqra të konservu ...
Jeta në shpellën e Zhongdong-ut në Kinë (Video)

Jeta në shpellën e Zhongdong-ut në Kinë (Video)

Për të arritur në fshatin Zhongdong të Kinës, duhen më shumë se një orë ngjitje në mal. E ndodhur rreth 1,500m mbi nivelin e detit, një shpellë n ...

Lila: Jam gjithmonë i gatshëm për Kombëtaren, edhe si tifoz

Kampi kuq e zi nuk është i qetë dhe këtë tani e dinë të gjithë. Largimi i Taulant Xhakës dhe Amir Abrashit nga Kombëtarja si duket ka krijuar përça ...
‘Disney Land’ bëhet 25 vjet, momente nga festimet (Foto)

‘Disney Land’ bëhet 25 vjet, momente nga festimet (Foto)

Parku më i vizituar i Evropës, ai i 'Disney Land' në Paris, vendosi t’i dhuronte të ftuarve të tij disa çaste të pastra magjie, me rastin e ditëlindje ...
1 2 3 4 10 / 32 POSTS