1 2 3 10 / 27 POSTS

Nesër nis mbledhja e nënshkrimeve kundër privatizimit të Kinemasë ‘Jusuf Gërvalla’

Si pjesë e kampanjës për rivitalizimin dhe mbrojtjen e kinemasë së qytetit, 'Anibar' dhe Kinema 'Jusuf Gërvalla' njoftojnë se që nga data 18 mars do t ...
Jeta e rehatshme në shtëpinë prej vetëm 7m2 (Video)

Jeta e rehatshme në shtëpinë prej vetëm 7m2 (Video)

Arkitekti dhe dizajneri, Marco Pierazzi, posedon shtëpinë më të vogël në Itali dhe sigurisht një prej shtëpive më të vogla në botë, e cila shtrihet në ...

Kadare: Të ruhet gjuha dhe kultura e pastër shqipe

Në kuadër të vizitës së zëvendësministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, në Francë, ku realizoi takime të shumta, vizitoi edhe shkrimta ...
Televizorët e rinj të avancuar nga Samsung (Video)

Televizorët e rinj të avancuar nga Samsung (Video)

Samsung ka prezantuar në Paris në një event dy televizorët e rinj të linjës së saj premium, QLED dhe 'The Frame'. 'Në Samsung, ne përpiqemi t’i paj ...

Fitore e jashtëzakonshme e Dritës përballë Prishtinës

Drita ka arritur të marrë një fitore të jashtëzakonshme në derbi ndaj Prishtinës. Skuadra gjilanase triumfoi 0-1 falë një goli nga Leotrim Kryeziu, ...

Ulni tensionin e lartë me anë të hudhrës

Për shkak të problemeve me ushqim apo thjeshtë për shkaqe gjenetike, shumë njerëz përballen me tension të lartë të gjakut. Më shumë se sa ilaçet pë ...

A e fitoi gjyqin Katy Perry, pas akuzave se kinse bënte magji të zezë

Pesë motra akuzuan këngëtaren e njohur Katy Perry se praktikon magjinë e zezë, nisur nga fakti që Katy kërkonte të blinte pronën e tyre (manastir) me ...
Trump dhe Putin gjysmë të zhveshur ‘bashkë’ (Video)

Trump dhe Putin gjysmë të zhveshur ‘bashkë’ (Video)

Kompania e basteve 'Paddy Power' ka habitur udhëtarët në Londër, të hënën me një performancë promocionale në të cilën ishin angazhuar aktorë të veshur ...

Gjilani, qendër e garave të mëdha ndërkombëtare në matematikë

Pas mbajtjes së maratonës së garave në matematikë disa javë më parë të organizuara nga Drejtoria e Arsimit, të shtunën në Gjilan ka nisur testimi i rr ...
10 gjërat që nuk lejohen në Arabinë Saudite (Video)

10 gjërat që nuk lejohen në Arabinë Saudite (Video)

Një britanik është liruar nga një burg i Arabisë Saudite pasi ishte burgosur për posedim alkooli. Arabia Saudite është një shtet ku kushtetuta është e ...
1 2 3 10 / 27 POSTS