1 2 3 10 / 28 POSTS
Shitës cigaresh, furraxhi, kamariere! (Video)

Shitës cigaresh, furraxhi, kamariere! (Video)

Jo të gjithë lindin të pasur e të suksesshëm, por vullneti dhe dëshira për të punuar na bën të tillë. Edhe emrat e famshëm të televizionit, kulturës d ...

FSK e sukseshme në ushtrimin fushor ‘ Veprimi i shpejtë 10 ‘

Forcat e Sigurisë së Kosovës (FSK) nga Batalionit të Tretë kanë treguar performancë të shkëlqyeshme në ushtrimin fushor 'Veprimi i Shpejt 10' duke tr ...
Pesë mrekulli inxhinierike (Video)

Pesë mrekulli inxhinierike (Video)

Në këtë artikull (storie) do t’ju tregojmë për strukturat më të mahnitshme të ndërtuara nga njeriu ndër shekuj, të cilat kanë mbijetuar deri në ditët ...
Linda Halimi: ‘Now’ do të publikohet pas Eurovisionit (Foto)

Linda Halimi: ‘Now’ do të publikohet pas Eurovisionit (Foto)

Linda Halimi ditë më parë publikoi videon e këngës 'Botë'. Me këtë të fundit, por në versionin anglisht këngëtarja do të paraqitet në festivalin ev ...

Mbroni shëndetin tuaj dhe mbaroni gjalpin shtëpiak!

Gjalpi (i quajtur ndryshe margarinë) prodhohet nga vaji i bimëve, ndërkaq është i pasur me thartira yndyrore të pangopura. Përbërësit: gjysmë f ...
Dafina Zeqiri nuk ndalet, nis punën për këngë e re (Foto)

Dafina Zeqiri nuk ndalet, nis punën për këngë e re (Foto)

Pas një kohe të gjatë solli një projekt të ri muzikor. 'Four Seasons', titullohet kënga e re e Dafina Zeqirit, i cili është shoqëruar edhe me video ...

Çmimi ‘Azem Shkreli’ i ndahet Eqrem Bashës

Eqrem Basha është fitues i çmimit kombëtar për vepër jetësore 'Azem Shkreli'. Ky çmim dhe çmime tjera janë ndarë sot nga Ministria e Kulturës me një c ...

Turqia kërcënon me dërgim të 15 mijë refugjatëve për muaj në Evropë

Turqia është kërcënuar se do të dërgojë 15 mijë refugjatë për çdo muaj në Bashkimin Evropian, duke e përshkallëzuar mospajtimin diplomatik me BE-në. ...
Një det i shndritshëm në Australi (Video)

Një det i shndritshëm në Australi (Video)

Një lulzim i madh i algave ka transformuar një breg australian në një dritë të madhe blu. Algat bio luminishente, të quajtura zakonisht si shkëlqim ...
Kafeja është një nga pijet më të konsumuara në botë (Video)

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara në botë (Video)

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara sot në botë. Tani ajo kultivohet si bimë në 70 shtete të ndryshme të botës ndërsa me origjinë vjen fillimi ...
1 2 3 10 / 28 POSTS