1 2 3 10 / 22 POSTS
Një mësuese e jogas si Tao Porchon Lynch (Video)

Një mësuese e jogas si Tao Porchon Lynch (Video)

Këto pamje mund të duken të pamundura, por në të vërtetë ajo është një mësuese e Jogas për më shumë se 75 vite! Tao Porchon-Lynch është lindur në I ...

Ja sa është pasuria e Kosovës në ish Jugosllavi

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të gjitha pasuritë e paluajtshme të regjistruara në emër të ish Jugosllavisë, Serbisë dhe Krahinës Autonome të Ko ...

Ismail Kadare nominohet për çmimin Man Booker International

Të nominuarit e tjerë janë Amos Oz, Mathias Enard, Samanta Schweblin dhe autorë të tjerë. Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare është në listën e ngush ...
Rikthehet ‘Matrix’ (Video)

Rikthehet ‘Matrix’ (Video)

Hollywood-i ka kthyer vëmendjen tek filmi fantastiko-shkencor 'The Matrix'. Warner Bros tha se është në fazat e para të përgatitjes, pa përfshirjen e ...
A është kjo e dashura që Mozzik po përpiqet ta fshehë?! (Foto)

A është kjo e dashura që Mozzik po përpiqet ta fshehë?! (Foto)

Mozzik gjithmonë para mediave ka mohuar se është ende në një lidhje, por mesa duket ngadalë çdo gjë po zbulohet. Loredana Zefi, e cila jeton jashtë ...

De Biasi: Nuk do rinovoj kontratën, largohem nga Kombëtarja e Shqipërisë

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Giani De Biasi, ka dhënë një intervistë për të përditshmen italiane 'Il Corriere Dello Sport' ku ka pranuar se tan ...

E denoncoi publikisht për mashtrim, organizatori: ‘Irma, shihemi në gjykatë’

Pas denoncimit publik që bëri këngëtarja Irma Libohova se ishte mashtruar nga një organizator koncertesh pasi ky i fundit kishte refuzuar të paguante ...
10 arsye pse duhet të pini verë (Video)

10 arsye pse duhet të pini verë (Video)

Janë publikuar studime të ndryshme ndër vite, dhe tashmë të gjithë e dijmë se pirja e verës së kuqe është e shëndetshme për organizmin e njeriut. Po ...

Siri: Vriten së paku 25 persona nga sulmi vetëvrasës me bombë

Media shtetërore siriane ka thënë se një sulm vetëvrasës me bombë në një gjykatë në Damask, ka vrarë të paktën 25 persona. Agjencia shtetërore e la ...
‘Qëlloi’ me armë presidentin amerikan, reagon Donald Trump: Burg për Snoop Dogg! (Foto/Video)

‘Qëlloi’ me armë presidentin amerikan, reagon Donald Trump: Burg për Snoop Dogg! (Foto/Video)

Snoop Dogg ka publikuar një video teksa shihet duke qëlluar me armë në një person të maskuar si Donald Trump. Kjo ka bërë të reagon ashpër presiden ...
1 2 3 10 / 22 POSTS