1 2 3 10 / 22 POSTS

Nesër dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë – Islandë, ja ku mund t’i bleni

Federata e Futbollit e Kosovës njofton të gjithë të interesuarit se biletat për ndeshjen kualifikuese Kosovë – Islandë, e cila do të luhet më 24 mars ...
Gjykata Themelore merr vendim për Murat Jasharin (Foto)

Gjykata Themelore merr vendim për Murat Jasharin (Foto)

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim qe t’i shqiptoj masën e paraburgimit prej 30 ditësh për Murat Jasharin si i dyshuar kryesor për plagosj ...
Aktorja shqiptare bëhet ‘Nuse e Stambollit’ (Video)

Aktorja shqiptare bëhet ‘Nuse e Stambollit’ (Video)

Asli Enver, aktorja shqiptare po vazhdon të krijoj karrierë artistike në kinematografinë turke. Aktorja 32-vjeçare po shfaqet me mjaft sukses në se ...

Serwer: As tanket Serbe sdo t`i ndalin Shqiptarët për të krijuar ushtrinë

Ish-diplomati amerikan dhe eksperti për çështje të Ballkanit, Daniel Serwer, ka shprehur pikëpamjet e tij për projektligjin e iniciuar nga presidenti ...
Këngëtarja e njohur së shpejti nënë (Foto)

Këngëtarja e njohur së shpejti nënë (Foto)

Këngëtarja Ryva Kajtazi së shpejti pritet të bëhet nënë. Ajo deri më tani nuk kishte bërë publike se është duke pritur një fëmijë. Por ajo së f ...
Po ndërtohet tubacioni për t’u testuar teknologjia super e shpejtë hyperloop (Video)

Po ndërtohet tubacioni për t’u testuar teknologjia super e shpejtë hyperloop (Video)

Pas shumë vonesave dhe polemikave, Hyperloop one, kompania e angazhuar në trafikun e së ardhmes, po e ndërton një tubacion të madh në Nevada i cili do ...

Procedohet në Qeveri projektligji për Ushtrinë e Kosovës

Ministria për FSK-në procedoi mendimin për projektligjin në Qeverinë e Kosovës Sipas planifikimit, Ministria për Forcën e Sigurisë të Kosovës (MFSK ...

Thaçi: Kosovës i duhet ushtria, rajoni është i kërcënuar

Themelimi i ushtrisë së Kosovës është domosdoshmëri për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë dhe rajon, ka deklaruar presidenti i Kosovës Hashi ...

Sekretari i Ligës Myslimane: Turp që disa shtete islamike s’e kanë njohur Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës së Botës Myslimane, Muhamed bin Abdulkerim Al-Isa. Kreu i ...
3 edicione lajmesh në ZICO TV, në bashkëpunim me PA RROTLLA (Video)

3 edicione lajmesh në ZICO TV, në bashkëpunim me PA RROTLLA (Video)

Në aspektin e të arriturave të mëtejme programore dhe zhvillimore të televizionit, ZICO TV në bashkëpunim me parrotlla.net ka filluar nga sot edicione ...
1 2 3 10 / 22 POSTS