1 2 3 10 / 21 POSTS

Hoxhaj:Kosova dhe Japonia po e themelojnë bashkëpunimin Ekonomik

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot ambasadorin japonez jo rezident për Kosovën në Vjenë, Kiyoshi Koinuma ...
Ish-Miss Kosova bëhet nënë për herë të parë (Foto)

Ish-Miss Kosova bëhet nënë për herë të parë (Foto)

'Miss Kosova 2013', Mirjeta Shala është bërë sot (e premte) nënë për herë të parë. Ajo dhe bashkëshorti i saj Hekuror Neziraj u bënë prindër të një ...

Çfarë është radiokirurgjia?

Radiokirurgjia është pjesë e terapisë rrezatuese, e cila përdoret për trajtimin e tumoreve, zakonisht në tru, të cilat nuk mund të mënjanohen me anë t ...
Ishulli Poveglia (Video)

Ishulli Poveglia (Video)

Në detin Adriatik, ekziston një ishull i quajtur Poveglia dhe ndodhet mes Venedikut dhe Lido me një të kaluar jashtëzakonisht të zymtë dhe të çoroditu ...
Bëhen ‘bashkë’ Samanta Karavella dhe 2 Ton (Video)

Bëhen ‘bashkë’ Samanta Karavella dhe 2 Ton (Video)

Këngëtarja Samanta Karavella dhe reperi e njohur 2 Ton kanë publikuar bashkëpunimin e tyre më të ri, këngën dhe klipon “Bashkë”. Muzika është reali ...
Fruti i ftoit dhe vlerat e tij (Video)

Fruti i ftoit dhe vlerat e tij (Video)

Dobitë ushqyese dhe mjekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë por, nga të dhënat e deritanishme të shkencës del në pah se ftoi në ...
Kenguri i vogël shpëtohet nga xhepi i nënës së ngordhur (Video)

Kenguri i vogël shpëtohet nga xhepi i nënës së ngordhur (Video)

Ky është momenti i pabesueshëm kur foshnja e një kenguri shpëtohet nga një çift, ndërsa nëna e tij ka ndodhur anës së rrugës. Videoja është xhiruar ...
Rrokaqielli i parë rrotullues në botë (Video)

Rrokaqielli i parë rrotullues në botë (Video)

Jeni lodhur duke pasur pamjen e njëjtë çdo ditë nga dritarja? Ideja e disa arkitektëve kreativ i ka dhënë fund kësaj monotonie. Edhe pse Dubai ësht ...

Gjermani, Sulmuesi në Dyzeldorf është nga Kosova

Policia gjermane ka thënë sot se personi që ka plagosur nëntë persona me sëpatë në stacionin kryesor të trenit në Dyzeldorf dyshohet se është një 36 v ...
Nga kodra në kodër (Video)

Nga kodra në kodër (Video)

Një motorist e ka bërë çmendurinë duke e kapërcyer rrugën me makina nga një kodër mbi kodrën tjetër në Kaliforni të SHBA-së. Një video e publikuar ...
1 2 3 10 / 21 POSTS