1 2 10 / 19 POSTS
Si të mbledhësh 800 gra në një vend?! (VIDEO)

Si të mbledhësh 800 gra në një vend?! (VIDEO)

Ndizet atmosfera në Hotel ‘Princi i Arbërit’ - Prishtinë Dje, me rastin e Festës Ndërkombëtare të Gruas, në shumë restorante nëpër Kosovë u organiz ...
Njihuni me 5 femrat më të fuqishme të botës (Video)

Njihuni me 5 femrat më të fuqishme të botës (Video)

Fuqia e femrave, edhe pse e shfaqur shpesh herë me nota modeste, është një nga mekanizmat më të rëndësishëm të kohëve moderne, e sigurisht bashkë me f ...
Venediku mund të zhduket brenda 100 vitesh (Video)

Venediku mund të zhduket brenda 100 vitesh (Video)

Hulumtuesit nga Institutit Nacional për Gjeofizikë dhe Vullkanologji në Itali, kanë ardhur në përfundim se Venediku mund të zhduket brenda 100 vitesh, ...
Dua Lipa pozon për revistën Billboard ku shfaqet tejet e bukur (Foto)

Dua Lipa pozon për revistën Billboard ku shfaqet tejet e bukur (Foto)

Këngëtarja shqiptare gjithnjë e më tepër po bëhet e famshme në arenën ndërkombëtare. Bëhet fjalë për Dua Lipën, e cila ditë më parë solli një këngë ...
5 përbërësit rrënqethës në parfumet luksozë (Video)

5 përbërësit rrënqethës në parfumet luksozë (Video)

Që në fillimet e civilizimit, njeriu ka qenë vazhdimisht një krijesë e parfumosur. Qoftë për të përmirësuar erën e ambientit, për të kënaqur të zot ...
Përditësimet e Windows 10 mund të shtyhen (Video)

Përditësimet e Windows 10 mund të shtyhen (Video)

Microsoft do të ndihmojë përdoruesit e Windows 10 të zjgedhin vetë se kur duhet të instalohen përditësimet e sigurisë, dhe jo t'i detyrojnë ata. Pë ...

CIA: WikiLeaks vuri në rrezik amerikanët

Agjencia Qendrore e Inteligjencës (CIA) tha se ueb-faqja WikiLeaks ka vënë amerikanët në rrezik, duke publikuar mijëra dokumente që, sipas WikiLeaks, ...
Dafina Zeqiri lanson klipin e ri (Video)

Dafina Zeqiri lanson klipin e ri (Video)

Këngëtarja Dafina Zeqiri, pas një kohe të gjatë më në fund ka publikuar këngën e saj të re me titull 'Four Seasons', me anë të së cilës do të synojë t ...
Shoqet një shekullore (Video)

Shoqet një shekullore (Video)

Tre gra në të njëjtin azil të moshuarish në Brooklyn festuan me tortë, këngë dhe lule jetëgjatësinë e tyre mbi një shekullore. Lucille Price 100 vj ...

Miratohet rezoluta për pezullimin e dialogut me Serbinë deri në lirimin e Haradinajt

Kuvendi i Kosovës ka miratuar një rezolutë me të cilën kërkohet pezullimi i dialogut me Serbinë, deri në lirimin e Ramush Haradinajt, i cili po mbahet ...
1 2 10 / 19 POSTS