1 2 10 / 12 POSTS
Çifti që për 37 vjet martesë vishen njëjtë çdo ditë (Video)

Çifti që për 37 vjet martesë vishen njëjtë çdo ditë (Video)

Që binjakët të vishen njëjtë, kjo edhe është dëgjuar dhe lexuar, por që kjo të ndodhë tek çiftet e martuara, kjo sikur na çudit pak. Siç shkruajnë ...

SHBA të shqetësuara me synimin për shndërrimin e FSK-së në ushtri, pa ndryshime kushtetuese

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të shqetësuara për synimin e paralajmëruar të Kosovës për ndryshimin e mandatit të Forcës së Sigurisë së Kosovës ...
Rrëfimi i aktores shqiptare: ‘Isha e varur nga droga dhe familja më persekutoi’ (Video)

Rrëfimi i aktores shqiptare: ‘Isha e varur nga droga dhe familja më persekutoi’ (Video)

Aktorja me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, ka rrëfyer para një grupi studentësh në New Hampshire se me vite të tëra është trajtuar ndaj vartësisë pr ...

Vuçiq: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës në kundërshtim me Rezolutën 1244 dhe Kushtetutën e Kosovës

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të mërkurën se krijimi i ushtrisë së Kosovës do të përbënte 'shkelje të Rezolutës 1244 të KS të OKB-së d ...
Vjen telefoni i zbukuruar me diamante (Video)

Vjen telefoni i zbukuruar me diamante (Video)

Nëse dëshironi që telefoni tuaj të bëj përshtypje, atëherë ky është i duhuri. Mjafton të keni 1300 dollarë dhe smartphone-i i parë i zbukuruar me d ...

Stoltenberg: Hapat e njëanshëm drejt krijimit të Forcave të Armatosura, të padobishëm

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një deklaratë të publikuar të mërkurën ka theksuar 'shqetësimet për propozimin për krijimin e ...
Yllka Kuqi lanson projektin dedikuar nënës: Mysafire edhe Nexhmije Pagarusha e të tjerë (Video)

Yllka Kuqi lanson projektin dedikuar nënës: Mysafire edhe Nexhmije Pagarusha e të tjerë (Video)

'Jeton në mua', titullohet kënga më e re këngëtares, që e ka shoqëruar edhe me videoklip. Kënga, e cila i dedikohet nënës, është nxjerr në treg pik ...

Dygjuhësia, hallkë e integrimit

Kosova mund të shërbejë si shembulli më i mirë kur bëhet fjalë për përdorimin e gjuhëve të pakicave kombëtare, vlerësojnë autoritetet e Kosovës. Sipas ...
‘Mbillen’ therra në gropat e rrugëve të Ferizajt (Foto)

‘Mbillen’ therra në gropat e rrugëve të Ferizajt (Foto)

Rrjeti i OJQ-ve AVONET sot ka realizuar një performancë duke 'mbjellë' katër therra në gropat e hapura në rrugët e qytetit të Ferizajt. Siç thuhet ...

Kuvendi i dërgon Qeverisë projektligjin për FSK-në – nesër vazhdimi i seancës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se kryesia e Kuvendit me vendim unanim kanë proceduar projektligjin për FSK-së në Qeveri dhe ...
1 2 10 / 12 POSTS