1 2 10 / 19 POSTS
Këngëtarja e njohur punësohet në Ministri (Foto)

Këngëtarja e njohur punësohet në Ministri (Foto)

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, nga sot ka nisur një punë të re. Fjala është për këngëtaren Violeta Kajtazi, e cila nga sot ka nisur punë ...

10 librat më të shtrenjtë në botë

Në një ankand për shitjen e sendeve me vlerë, dhe të bizneseve, e koleksioneve dhe blerjen etyre nga njerëz të tjerë që kanë harxhuar me miliona euro, ...
Lushtaku me letër nga burgu (Foto)

Lushtaku me letër nga burgu (Foto)

Sami Lushtaku, ish-komandanti i UÇK, i dënuar me shtatë vjet burgim për rastin 'Drenica II', përmes një letre ka kujtuar kohën kur luftonte bashkë me ...

Thaçi e Vuçiq biseduan në telefon, u morën vesh për vazhdim të dialogut

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka biseduar në telefon të martën me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq për rëndësinë dhe pasojat e vizitës ...

Mjekët e mbajnë sekret: Kjo pije shëron mbi 60 sëmundje

Bëhet fjalë për një kombinim substancash natyrale por që mund të përdoret për të kuruar më shumë se 60 sëmundje midis të cilave: Eliminon parazitët ...
Leonora Jakupi mahnitë me dukjen e saj (Video)

Leonora Jakupi mahnitë me dukjen e saj (Video)

Si gjithmonë, mahnitë me pamjen e saj. E pa pikë dyshimi që këngëtarës nga Drenica, Leonora Jakupit, i rri bukur pothuajse çdo veshje me të cilën para ...
Ora me kamerën 360 shkallëshe (Video)

Ora me kamerën 360 shkallëshe (Video)

Një kompani e re ka krijuar një kamerë dore që është e pajisur me lente 360 shkallëshe. Kjo kamerë është e integruar në orë të dorës e cila mund të ...
Gara e çifteve, vrap me gratë mbi shpinë (Video)

Gara e çifteve, vrap me gratë mbi shpinë (Video)

Është një traditë skandinave, por e shndërruar tashmë në një kampionat që josh qindra spektatorë në qytetin anglez të Dorkingut. Pjesëmarrësit në ...
Valixhja që ju ‘ndjekë’ (Video)

Valixhja që ju ‘ndjekë’ (Video)

Udhëtimet e shpeshta, kryesisht ato me bagazhe me vete, shpesh kthehen në një bezdisje. Por së fundmi një shpikje e re u vjen në ndihmë të gjithëve at ...
Një shtëpi nga plehrat (Video)

Një shtëpi nga plehrat (Video)

Nargis Latif përdor mbetjet plastike për të krijuar shtretër, rezervuare dhe tualete të lëvizshme. Ajo dëshiron që bota ta marrë vesh këtë. 30 vjet ...
1 2 10 / 19 POSTS