1 2 3 10 / 23 POSTS
Allo nga Google edhe për kompjuter (Video)

Allo nga Google edhe për kompjuter (Video)

Allo, chati i Google për smartphone që shfrytëzon inteligjencën artificiale, do të vijë dhe në kompjutera duke konkuruar kështu më së miri me rivalët, ...
Çfar po ndodh me Dafina Zeqiri! (Foto)

Çfar po ndodh me Dafina Zeqiri! (Foto)

Pothuajse ka një vit që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor, megjithëse ka paralajmëruar se po punon për to. Dafina Zeqiri ka kohë që po jeto ...
Për trup të mirë aplikoni këto ushtrime (Video)

Për trup të mirë aplikoni këto ushtrime (Video)

Të gjithë dëshirojnë që fiziku i tyre të duket bukur. Por, shpesh për një trup me forma të mira duhet shumë mund. Shumë njerëz heqin dorë nga us ...
Çfarë ndodh kur hiqni dorë nga sheqeri? (Foto)

Çfarë ndodh kur hiqni dorë nga sheqeri? (Foto)

Kur një nënë suedeze e kishte futur tërë familjen e saj në një dietë e cila nuk përfshinte aspak sheqer, ajo kishte menduar se mund t’i ndihmojë ata t ...
Haradinaj përkujton familjen Jashari

Haradinaj përkujton familjen Jashari

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka përkujtuar familjen Jashari me anë të një statusi në Facebook. Haradinaj i cili po mbahet në Francë me vendim t ...
Siberia mbulon një qytetërim antik? (Video)

Siberia mbulon një qytetërim antik? (Video)

Fenomeni i hapjes së beftë të kratereve në përmasë dhe vëllime të pazakonta në Siberi nuk është më një risi dhe kryesisht në zonat veriore të rajonit ...
Kamerieri me truk mahnitës  (Video)

Kamerieri me truk mahnitës (Video)

Ky truk i thjeshtë magjik mund t’i mahnitë miqtë tuaj në tavolinën e darkës – dhe e gjitha çfarë ju duhet për ta realizuar është vetëm tri pajisje sht ...
Era Istrefi ‘bombardon’ top listën gjermane (Video)

Era Istrefi ‘bombardon’ top listën gjermane (Video)

Kënga më e re e Era Istrefit është shndërruar në hit të ri, që nga dita e parë e publikimit të saj. Kjo këngë nuk po pëlqehet vetëm në Kosovë, ajo ...
Ajo ka thyer barrierat e asaj që quajmë ‘e bukur’ (Video)

Ajo ka thyer barrierat e asaj që quajmë ‘e bukur’ (Video)

Harnaam Kaur, 25 vjecarja britaneze me prejardhje nga India, ka thyer barrierat e asaj qe quajme ‘e bukur’. Me daten 8 shtator te vitit te kaluar, aj ...

Podujevë, dy të plagosur nga ‘plumbi qorr’

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me rastin e sotëm në Podujevë, ku dy nxënës janë plagosur derisa ishin në orët e mësimit. Policia bëri të ...
1 2 3 10 / 23 POSTS