1 2 3 10 / 22 POSTS
Media italiane: Shqipëria, destinacioni i 2017-ës! (Video)

Media italiane: Shqipëria, destinacioni i 2017-ës! (Video)

Bukuritë natyrore dhe potencialet turistike të Shqipërisë po zënë vend gjithnjë e më shumë në mediumet ndërkombëtare. Së fundmi është portali i njo ...
Pamje spektakolare (Video)

Pamje spektakolare (Video)

Një video e publikuar së fundmi nga Forcat Ajrore amerikane, shihet se si ushtria lëshon 8 xhipa Humvee nga një lartësi prej 1.5 kilometra. Videoja ...
Reagon Adele ndaj kritikave (Video)

Reagon Adele ndaj kritikave (Video)

Këngëtarja britanike doli mjaft e shpërblyer nga mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve 'Grammy Awards'. Adele arriti të rrëmbejë plot pesë çmime, nd ...
Ekzekutohen 15 të burgosur

Ekzekutohen 15 të burgosur

Në Jordani të shtunën janë vrarur 15 të burgosur, ka njoftuar ministri i Informacionit, Mahmud al-Momani. Dhjetë nga personat që varur, ishin dënua ...
Çartet elefanti (Video)

Çartet elefanti (Video)

Një elefant i dhunshëm për pak sa nuk i mbyti disa vizitorë, kur me hundën gjigante kapi një degë të madhe të cilën e hodhi në drejtim të veturës në t ...
Si të ndërtoni një shtëpi druri për katër orë? (Video)

Si të ndërtoni një shtëpi druri për katër orë? (Video)

Ndërtimi i një shtëpie nga druri është zgjidhja juaj, nëse ju jeni mërzitur nga jeta në qytet, apo doni të përjetoni aventurë të paharrueshme bashkë m ...
Maqedonia përballë të kaluarës dhe perspektivës evropiane

Maqedonia përballë të kaluarës dhe perspektivës evropiane

Nga Izmi Zeka Ballkani ende po vuan nga e kaluara dhe djallëzitë të cilat e kanë lënë mbrapa krahasuar me vet kontinentin ku shtrihet tërësia b ...
Gruevski do zgjedhje të reja, Zaevi: Edhe ti e pranove platformën shqiptare

Gruevski do zgjedhje të reja, Zaevi: Edhe ti e pranove platformën shqiptare

Partia maqedonase VMRO-DPMNE i ka bërë thirrje të shtunën Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM) dhe liderit të kësaj partie Zoran Zaev që të pr ...
Zeka i gatshëm për Dritën

Zeka i gatshëm për Dritën

Njëri nga sulmuesit më të mirë në Kosovë, Mevlan Zeka është rikthyer nga lëndimi. Sulmuesi gjakovar qëndroi jashtë fushave për rreth tri javë ndërs ...
Opozitën nuk e bindë as Mogherini

Opozitën nuk e bindë as Mogherini

Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës janë shprehur sërish kundër miratimit të marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, pasi ë ...
1 2 3 10 / 22 POSTS