1 2 3 10 / 21 POSTS

Më 6 mars ‘Një mbrëmje për Dritëro Agollin’

Më 6 mars në ambientet e 'Hotel Çardak' në Pejë mbahet ngjarja 'Një mbrëmje për Dritëro Agollin'. Ngjarja organizohet nga Erblina Idrizi. 'Një m ...

Rita Ora mjaft seksi në reklamën e koleksionit të të brendshmëve (Video)

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të njohura në tregun ndërkombëtar. Suksesi i saj nuk pasqyrohet vetëm në muzikë, pasi Rita është edhe një akt ...
Arkitektët për shoqërinë! (Video)

Arkitektët për shoqërinë! (Video)

Ata po punojnë për të zgjidhur krizën e refugjatëve Këto shtëpi janë duke u krijuar nga arkitektët për të ndihmuar në zgjidhjen për krizën e refugj ...
Një laps hi tech (Video)

Një laps hi tech (Video)

Samsung ka sjellë një pajisje të fëmijërisë sonë Ndoshta frymëzuar nga vala e nostalgjisë që risolli Nokia 3310-ta, Samsung ka sjellë një pajisje t ...
Ishulli që rrotullohet, e që njihet si ‘Syri i Alienëve’ në Tokë  (Video)

Ishulli që rrotullohet, e që njihet si ‘Syri i Alienëve’ në Tokë (Video)

Një ishull i çuditshëm me formë të rrumbullakët, i cili duket sikur rrotullohet rreth vetes është etiketuar si 'syri i alienëve' në Tokë. Ishulli u ...
Këtë gjë për trurin tuaj nuk e keni ditur (Video)

Këtë gjë për trurin tuaj nuk e keni ditur (Video)

Fruktoza nuk hyn në trupin tuaj vetëm përmes konsumimit të lëngjeve të frutave, çokollatës dhe biskotave. Shkencëtarët tani thonë se edhe truri pro ...
Samsung ka plane të bëjë ‘boom’ me Galaxy S8 (Video)

Samsung ka plane të bëjë ‘boom’ me Galaxy S8 (Video)

Samsung e ka të vështirë të shtyjë njerëzit të harrojnë për natyrën eksplozive të Galaxy Note 7 dhe kështu është duke bërë përpjekje të vazhdueshme të ...
Super yjet që mbesim pa kontratë në vitin 2017 (Foto)

Super yjet që mbesim pa kontratë në vitin 2017 (Foto)

Në verë janë disa lojtarë të jashtëzakonshëm që mbesin pa kontratë. Golal.com zbulon emrat e disa prej lojtarëve që do të mbesin pa kontratë dhe li ...

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

Nga kjo verë, Suedia tha se do të rikthejë shërbimin e detyrueshëm ushtarak, për t’iu përgjigjur sfidave globale të sigurisë. 'Qeveria do një siste ...

Mediat turke: Kosova, territor ‘i pushtuar’ nga telenovelat

Tashmë janë bërë disa vite që Kosova po transmeton telenovela nga industria e filmit turk. Në një artikull, 'Daily Sabah' shkruan se dhjetë vjet më ...
1 2 3 10 / 21 POSTS