1 2 10 / 19 POSTS
Gold AG merr çmimin e heroit të kombit, ‘Shkëlzen Haradinaj’ (Foto)

Gold AG merr çmimin e heroit të kombit, ‘Shkëlzen Haradinaj’ (Foto)

Reperi i njohur Gold AG është vlerësuar sot (e mërkurë) me çmimin e heroit të kombit 'Shkëlzen Haradinaj' në Gllogjan të Deçanit. Ai u ka kënduar s ...
Kjo shpellë mban sekretet e jetës në tokë (Video)

Kjo shpellë mban sekretet e jetës në tokë (Video)

Për disa gjenerata, fisi lokal ishte i bindur se thellë në xhunglat e Venezuelës shtrihet kompleksi i pashkelur i shpellave. Për studiuesin italian ...
Dua Lipa lavdëron Martin Garrix dhe Sean Paul (Video)

Dua Lipa lavdëron Martin Garrix dhe Sean Paul (Video)

Dua Lipa ka dhënë një intervistë për revistën amerikane 'Billboard', ku ka folur edhe rreth bashkëpunimit me Sean Paul dhe Martin Garrix. Në fakt, ...
Reagimi emocionues i foshnjes kur sheh për herë të parë (Video)

Reagimi emocionues i foshnjes kur sheh për herë të parë (Video)

Një moment i mrekullueshëm ka mahnitur botën, derisa një foshnje sheh për herë të parë. Emilit nga Danimarka i janë dhënë syze +7 nga nëna e tij. ...
Megjithatë telefoni nuk ishte i Hitlerit Telefoni origjinal ishte i zi (Video)

Megjithatë telefoni nuk ishte i Hitlerit Telefoni origjinal ishte i zi (Video)

Telefoni që mendohej se është përdorur nga Adolf Hitler për të dhënë urdhërat e tij, dhe që u shit një javë më parë në ankand, nuk është i vërtetë. ...

ISIS pranon humbjen në Irak, urdhëron ikje, vetëvrasje dhe sulme kamikaze

Udhëheqësi i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi ka pranuar humbjen në Irak dhe ka urdhëruar militantët xhihadistë t’ia mbathin për të shpëtuar, ose ...

Koci:Gjykata e Colmarit merr vendim përfundimtar nesër për Haradinajn

Serbia nuk ka mundur të sigurojë prova të reja për ta çuar sërish në gjykim për krime lufte kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradina ...
Këto janë vendet më miqësore në botë (Video)

Këto janë vendet më miqësore në botë (Video)

Uebfaqja Hostelworld, ka publikuar listën e vendeve më miqësore në botë. Për të ardhur në përfundim se cilat janë vendet më miqësore, janë analizua ...

Thaçi: Komisioni për të Vërtetën dhe Pajtimin do të jetë i pavarur

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mbajtur takimin e dytë konsultativ me përfaqësues të shoqërisë civile dhe mjeteve të informimit për Komisioni ...
Adelina duket për mrekulli, së shpejti lind (Video)

Adelina duket për mrekulli, së shpejti lind (Video)

Këngëtarja Adelina Ismaili e cila së shpejti pret të bëhet nënë për herë të parë, po duket shumë bukur. Ka qenë burri i Adelinës, Vali, ai i cili ka p ...
1 2 10 / 19 POSTS