10 transferimet më të shtrenjta në historinë e futbollit

Top dhjetëshen e transferimeve më të shtrenjta në histori të futbollit e kryeson mesfushori francez, Paul Pogba. Ai është transferimi më i shtrenj

Top dhjetëshen e transferimeve më të shtrenjta në histori të futbollit e kryeson mesfushori francez, Paul Pogba.

Ai është transferimi më i shtrenjtë në histori të futbollist, i cili për 110 milionë euro u transferua nga Juventus në Manchester United.

Gareth Bale deh Cristiano Ronaldo mbajnë pozitat dy dhe tre, ndërsa top pesëshen e përmbyllin, Gonazo Higuain dhe Neymar.

Më poshtë keni 10 transferimet më të shtrenjta sipas Goal.com:

1. Paul Pogba nga Juventus në United për 110 milionë euro

2. Gareth Bale nga Tottenham në Real Madrid për 101 milionë

3. Cristiano Ronaldo nga Unitedi në Real Madrid për 94 milionë

4. Gonzalo Higuain nga Napoli në Juventus për 90 milionë

5. Neymar nga Santos në Barcelona për 88 milionë

6. Suarez nga Liverpool në Barcelona për 81 milionë

7. James Rodriguez nga Monaco në Real Madrid për 75 milionë

8. Di Maria nga Real Madrid në Manchester United për 75 milionë

9. De Bruyne nga Wolfsburg në Man. City për 74 milionë

10. Zinedine Zidane nga Juventus në Real Madrid për 73.5 milion

COMMENTS